Aktualności

dokumentacja procesowa RPA

Dokumentacja procesowa – dlaczego jest kluczowa przy usprawnianiu procesów biznesowych?

W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy poruszyć temat dokumentacji procesowej, jej istoty w zakresie usprawniania procesów biznesowych w technologii UiPath a także ryzyka, jakie niesie za sobą brak takiej dokumentacji. Zapraszamy do lektury!

KSeF

Nadchodzi era obowiązkowych e-faktur. Jak UiPath ułatwi firmom adaptację do KSeF?

Obowiązkowa automatyzacja procesów biznesowych nadchodzi do firm i instytucji wielkimi krokami. Już od 1 lipca 2024 r. każda firma będąca czynnym podatnikiem VAT (niezależnie od wielkości i poziomu obrotów) będzie miała obowiązek wdrożenia KSeF, czyli Krajowego Systemu e-Faktur. Wdrożenie krajowego systemu e-faktur to kompleksowe zadanie, które wymaga zaangażowania różnych stron, w tym dostawców usług technologicznych. Technologia UiPath, służąca do automatyzacji procesów biznesowych, może znacząco ułatwić wdrożenie KSeF.

Wybór rozwiązania RPA w firmie

Automatyzacja procesów w firmie - outsourcing czy budowanie kompetencji wewnątrz?

Decyzja dotycząca wykupienia usług Robotic Process Automation (RPA) od firmy zewnętrznej w formie outsourcingu lub budowania kompetencji deweloperskich wewnętrznie w firmie (szkolenia UiPath) zależy od wielu czynników. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji w aspekcie automatyzacji procesów biznesowych w firmie.

AI, sztuczna inteligencja, RPA, UiPath, automatyzacja procesów, czat GPT

Co wspólnego ma Robotic Process Automation ze sztuczną inteligencją?

Zapytaliśmy ChatGPT co wspólnego ma Robotic Process Automation ze sztuczną inteligencją - zobacz, co nam odpowiedział.

RPA, Robotic Process Automation, UiPath, Automatyzacja Procesów Biznesowych

RPA a przyszłość pracy: jakie będą skutki dla pracowników i firm?

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie technologia odgrywa kluczową rolę we wszystkich dziedzinach życia, a sektor pracy nie jest wyjątkiem. Jedną z najbardziej obiecujących innowacji w tym obszarze jest Automatyzacja Procesów Biznesowych (RPA), której wpływ na przyszłość pracy jest niezaprzeczalny. RPA to technologia oparta na sztucznej inteligencji (SI), która umożliwia robotom lub programom komputerowym wykonywanie powtarzalnych zadań i procesów, które dotychczas wykonywane były przez ludzi. Wprowadzenie RPA na szeroką skalę ma ogromny potencjał zmiany sposobu, w jaki funkcjonują zarówno pracownicy, jak i firmy.

6powodow

6 powodów, dla których warto uczyć się Robotic Process Automation

Wiele procesów, zarówno w dużych i małych firmach, skupia się na powtarzalnym wykonywaniu czynności. Bardzo często procesy biznesowe polegają między innymi na kopiowaniu, porównywaniu czy analizie danych między różnymi aplikacjami, mailami, stronami, czy choćby plikami Excela. Dzięki wykorzystaniu programów RPA (np. UiPath) okazuje się, że takie procesy mogą być idealne do automatyzacji. W wielu wypadkach dzięki RPA można je wykonywać szybciej, wydajniej i dokładniej. Nie wykonuj nudnej, powtarzalnej czynności po raz setny...

excel

Jakie procesy biznesowe nadają się do automatyzacji i dlaczego warto ich szukać?

Z miesiąca na miesiąc w środowiskach biznesowych coraz częściej możemy usłyszeć o automatyzacji procesów, znanej również jako Robotic Process Automation (RPA). Rozwiązania RPA stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Są możliwe do wdrożenia zarówno w średniej wielkości firmach, jak też w korporacjach, praktycznie w każdej branży. O zaletach RPA można mówić szerzej, jednak w dzisiejszym artykule chcielibyśmy poruszyć temat przykładowych procesów biznesowych, jakie nadają się do automatyzacji.

mark, marker, hand

Od czego zacząć wdrażanie technologii Robotic Process Automation w firmie?

Jedną z pierwszych wątpliwości, jakie pojawiają się przed wdrożeniem Robotic Process Automation w firmie, jest to, jakie procesy nadają się do automatyzacji oraz na ile ich automatyzacja realnie przyczyni się do zwrotu poniesionych kosztów. Okazuje się, że brak zdefiniowanych procesów oraz brak ich dokładnej analizy może być ogromną przeszkodą na drodze do efektywnego wdrożenia technologii RPA. Bez tego, już na starcie, bardzo ciężko jest określić, na ile stworzenie robotów przyczyni się do usprawnienia działań w firmie. W związku z tym od czego zacząć?