Aktualności

6powodow

6 powodów, dla których warto uczyć się Robotic Process Automation

Wiele procesów, zarówno w dużych i małych firmach, skupia się na powtarzalnym wykonywaniu czynności. Bardzo często procesy biznesowe polegają między innymi na kopiowaniu, porównywaniu czy analizie danych między różnymi aplikacjami, mailami, stronami, czy choćby plikami Excela. Dzięki wykorzystaniu programów RPA (np. UiPath) okazuje się, że takie procesy mogą być idealne do automatyzacji. W wielu wypadkach dzięki RPA można je wykonywać szybciej, wydajniej i dokładniej. Nie wykonuj nudnej, powtarzalnej czynności po raz setny...

excel

Jakie procesy biznesowe nadają się do automatyzacji i dlaczego warto ich szukać?

Z miesiąca na miesiąc w środowiskach biznesowych coraz częściej możemy usłyszeć o automatyzacji procesów, znanej również jako Robotic Process Automation (RPA). Rozwiązania RPA stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Są możliwe do wdrożenia zarówno w średniej wielkości firmach, jak też w korporacjach, praktycznie w każdej branży. O zaletach RPA można mówić szerzej, jednak w dzisiejszym artykule chcielibyśmy poruszyć temat przykładowych procesów biznesowych, jakie nadają się do automatyzacji.

mark, marker, hand

Od czego zacząć wdrażanie technologii Robotic Process Automation w firmie?

Jedną z pierwszych wątpliwości, jakie pojawiają się przed wdrożeniem Robotic Process Automation w firmie, jest to, jakie procesy nadają się do automatyzacji oraz na ile ich automatyzacja realnie przyczyni się do zwrotu poniesionych kosztów. Okazuje się, że brak zdefiniowanych procesów oraz brak ich dokładnej analizy może być ogromną przeszkodą na drodze do efektywnego wdrożenia technologii RPA. Bez tego, już na starcie, bardzo ciężko jest określić, na ile stworzenie robotów przyczyni się do usprawnienia działań w firmie. W związku z tym od czego zacząć?