Budowa działu i strategii RPA

Tworzenie strategii Robotic Process Automation dedykujemy firmom, które rozpoczynają przygodę związaną z automatyzacją procesów biznesowych.

Naszym zadaniem jest pomoc w przejściu przez wszystkie etapy związane z budową działu RPA oraz zaplanowaniu całej strategii wdrażania automatyzacji procesów biznesowych w firmie.

Główne obszary działania

KROK 1 - ANALIZA POTRZEB

Przeprowadzamy szczegółową analizę potrzeb, definiując potrzeby, wymagania i oczekiwania związane z utworzeniem nowego departamentu i optymalizacji procesów biznesowych.

KROK 2 - ZAPROPONOWANIE STRATEGII

Tworzymy strategię rozwoju RPA, składającą się z konkretnych terminów. Równolegle kreujemy kompleksowy, indywidualny modelu zarządzania zmianą w całej firmie, z uwzględnieniem aspektów organizacyjnych, technologicznych i komunikacyjnych.

krok 3 - transformacja cyfrowa

Wspieramy procesy rekrutacyjne, szkolimy pracowników, pomagamy w wyborze dostawcy technologii RPA, analizujemy procesy i wyodrębniamy kandydatów do automatyzacji.

KROK 4 - MENTORING i WSPARCIE RPA

Pomagamy w budowie pierwszych robotów, proponujemy konkretne fazy procesowe (projektujemy schemat działań), projektujemy wzorce dokumentacji procesowych, prowadzimy aktywny mentoring.

Dla kogo?

Bardzo często firmy, które chcą zacząć wdrażać technologię RPA, napotykają różnego rodzaju bariery. Bariery te związane są na przykład z brakiem odpowiednio wyszkolonego zespołu, nieznajomością dostępnych licencji oraz samych możliwości wdrożenia automatyzacji. 

Biorąc pod uwagę kompleksowość całego przedsięwzięcia, pracujemy z Klientem nad zdefiniowaniem strategii wdrożenia technologii RPA.

Dlaczego warto?

Wdrożenie RPA może być sposobem na obniżenie kosztów funkcjonowania całej organizacji, minimalizację błędów popełnianych w procesach biznesowych, ograniczenie rotacji pracowników na poszczególnych stanowiskach, przeprojektowanie obecnego modelu funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. 

Celem budowy strategii RPA w firmie jest stworzenie holistycznego modelu operacyjnego w zakresie automatyzacji i robotyzacji procesów biznesowych.

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń do nas już dziś lub napisz e-mail: info@robotivity.pl. Odpowiemy w 24h!